Bērzaunē tapis vides objekts

Bērzaunē, blakus “Biedrības “Bērnu un jauniešu apvienības “Rīts”” ēkai tapis vides objekts – lielformāta glezna uz ārsienas – Madonas novada pašvaldības atbalstītā projekta “SAKNĒM PA PĒDĀM” ietvaros.

Iecere par vides objektu radās, ikdienā atrodoties Bērzaunē, un domājot, kā apkārtējo vidi padarīt pievilcīgāku gan vietējiem, gan ciemiņiem. Lūkojoties citu pieredzē, radās ideja, ka vecā ēka blakus biedrības “Bērnu un jauniešu apvienībai “Rīts” ir pelnījusi “otru iespēju”.  Lielu paldies vēlamies teikt Elīnai Ezerkalnei, kura piedalījās idejas realizēšanā. Veidoja skici, kā varētu izskatīties šī siena, kā arī veica zīmēšanu reāli dzīvē. Kā arī vēlamies teikt lielu paldies ikvienam, kurš iesaistījās gleznas krāsošanā, jo darbs bija apjomīgs un prasīja pacietību. Bet kopā mums izdevās to paveikt!

Vides objekts ataino dažas no raksturīgākajiem simboliem Bērzaunes pagastam. Respektīvi, vides objektā ir atainota Gaiziņkalna virsotne ar leģendāro skatu torni, Z/S “Sveķi” truši ar mājiņām, kuri atpazīstami tuvākā un tālākā apkaimē, kā arī Z/S “Līvi” kaziņa, ko arī atpazīst ne tikai vietējie. Kā arī “Biedrības “Bērnu un jauniešu apvienības “Rīts”” logo – saulīte, kura lieliski iekļaujas gleznas kopainā.

Vides objekts tapis arī kā ierosme pārējiem pagasta iedzīvotājiem, rūpēties un kopt mūsu apkārtējo vidi. Padarīt Bērzaunes pagastu simpātiskāku ne tikai sev, bet arī garāmbraucējiem, tūristiem un ciemiņiem.

Nākamā projekta “Saknēm pa pēdām” aktivitāte paredzēta septembra sākumā, kad dosimies velo braucienā uz Gaiziņkalnu. Vairāk informāciju par pasākumu atrast varēs mājaslapā www.bjarits.lv

Madonas novads – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2018

12. augustā, Liepājā – Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2017 - Liepājas pašvaldība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju rīkoja Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības. Pasākuma ietvaros tika paziņots konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018” uzvarētājs – Madonas novads, kas savu titulu izcīnīja sīvā konkurencē ar Rīgu un Daugavpili.

“Jau trešo gadu konkurss ir lieliska iespēja pašvaldībām izvērtēt padarīto jaunatnes jomā, lepoties ar saviem jauniešiem, izvirzīt jaunus izaicinājumus. Ir prieks, ka darbs ar jaunatni attīstītās un pašvaldības strādā, lai veidotu jauniešu izaugsmei pievilcīgu vidi. Un vēl jo lielāks prieks par jauniešiem, kuri gatavi darboties, rīkoties, atbalstīt un arī uzņemties atbildību, lai mēs visi kopā un katrs viens varētu būt lepni – lepni par savu pilsētu, par savu valsti, par paveikto un par sapņiem izdarīt vēl vairāk, tepat – savā zemē. 2018. gads iezīmēs Latvijas simtgadi – laiku, kad ne tikai svarīgi apzināties un svinēt sasniegto, bet vēl jo svarīgāk veidot ieceres nākamiem 100 gadiem un gribās ticēt un novēlēt aktīvu jauniešu līdzdalību savas valsts nākotnes noteikšanā.” savā uzrunā minēja Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa.

Starptautiskās jaunatnes dienas ietvaros, Liepājā, dalībniekus pulcēja arī citi pasākumi -  Latvijas jauniešu festivāls un “Ghettofootball” turnīrs. Dienas gaitā visi interesenti varēja piedalīties radošajās darbnīcās, sporta spēlēs, konkursos, kā arī apmeklēt koncertus un pārējās pasākuma programmā iekļautās aktivitātes.

Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2018” organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Jaunatnes padomi un nodibinājumu “Baltijas Reģionālais fonds”.

Informācija no mājaslapas www.jaunatneslietas.lv

Top izstāde "Gaiziņa skapis".

Gaiziņkalna apkārtnē, viesu mājā “GaiziņStars” top pastāvīgi iekārtota izstāde par Gaiziņkalnu. Šobrīd viena no viesu mājas bijušajām viesu istabām ir piedzīvojusi radošas pārvērtības – tā pārtapusi par senlaicīgu skapi, kurā plānots izvietot informāciju par Gaiziņkalnu un tā apkārtni.

Izstādē plānots iekļaut informāciju par Gaiziņkalnu kā Latvijas augstāko kalnu un populāru atpūtas vietu, kā arī pieminēt Gaiziņa apkārtnes personības. Jau šobrīd topošajā izstādē jaunu mājvietu radusi Aleksandra Čaka vaska figūra, kas pārceļojusi no “Pelādu” mājām un pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu Latvijā ražotais velosipēda oriģināls, ar kuru savulaik Gaiziņa apkārtnes ainavas baudījis ne viens vien ceļinieks.  

Izstāde top ar Madonas novada pašvaldības finansiālo atbalstu, praktiskās un radošās idejas uz līguma pamata realizē Imanta Pulksteņa uzņēmums “Sinepes un medus”, informatīvajā atbalstā iesaistās ilggadējā Bērzaunes pagasta bibliotekāre Ineta Zvirgzdiņa. Paldies viesu mājas “GaiziņStars” saimniecei Larisai Freijai par izstādei atvēlēto telpu un aktīvo iesaistīšanos pasākumā.

Izstādi plānots iekārtot un atklāt  līdz šī gada rudenim. Šobrīd aicinu ikvienu interesentu izteikt priekšlikumus par jūsuprāt izstādē pieminamajiem faktiem, notikumiem un cilvēkiem. Priecāsimies arī par dažādiem ar Gaiziņa un apkārtnes notikumiem saistītiem sadzīves priekšmetiem.  

Izstādes “Gaiziņa skapis” izveides koordinatore –
Sanita Soma, tel. 29130437,
 tic@madona.lv    

LIAA aicina uz brīvdabas festivālu iNOVUSS

25. un 26. augustā Rīgā, Lucavsalā pirmo reizi notiks inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāls iNOVUSS, kur apmeklētāji varēs smelties jaunas idejas, dzirdēt spilgtus viedokļus, atrast negaidītus risinājumus un sastapt iedvesmojošus cilvēkus, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

iNOVUSS - jaunradīts, iepriekš nebijis. Un Jā – arī Latvijā radīta nu jau tradicionāla spēle, kurā spēlētāji izsit elementus no to ierastās kārtības.

Vizuālās mākslas konkurss jauniešiem!

Madonas novada pašvaldība aicina Madonas novada jauniešus vecuma posmā no 14 - 21 gadiem piedalīties

VIZUĀLĀS MĀKSLAS KONKURSĀ

"PIESAKI SEVI - MĀKSLAS PASAULĒ!"

Ar balvu fondu:

1. Vieta - 100.00 eiro

2. Vieta - 75.00 eiro

3. Vieta - 50.00 eiro

4. Veicināšanas balva Nr. 1 - 25.00 eiro

5. Veicināšanas balva Nr. 2 - 25.00 eiro

Lai piedalītos, jauniešiem ir jāaizpildīta pieteikuma anketa ( nolikuma sastāvdaļa) un jāizveido gleznu vai grafikas darbu personālizstāde Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā, laika posmā no 2017. gada 09. janvāra līdz 2017. gada 06. novembrim.

Sīkāka informācija:

Jāņa Simsona Madonas mākslas skola, Valdemāra bulv.3,Madona,T.28615694, m_maksla@inbox.lv

Nolikums pieejams www.madona.lv vai sazinoties ar organizatoriem.

Gaiziņkalns augstāks nekā iepriekš domāts

“Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka 2. un 3. novembrī Latvijas augstākajā virsotnē Gaiziņkalnā Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras LĢIA) speciālisti veica globālās pozicionēšanas un tahimetrijas novērojumus. Novērojumu mērķis – precizēt Gaiziņkalna reljefa augstāko vietu.

"Madona var vēl labāk"! Paņem 4000 EUR savai idejai!

Arī šogad – 2016.gadā aicinām iesniegt savu biznesa ideju konkursam “Madona var labāk!”, kur uz finansiālu atbalstu var pretendēt fiziskas personas, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību un Madonas novada uzņēmēji, kam nepieciešams līdzfinansējums attīstībai. Pašvaldība, konkursa ietvaros, piešķir līdzfinansējumu uzņēmumu un fizisko personu projektiem, kas paredz – jaunu darba vietu radīšanu, jaunu produktu vai pakalpojumu veidošanu, kā arī komercdarbībai ar tiešām eksporta pazīmēm.